Wynik badania rezonansu kręgosłupa a wskazania do operacji

witam bad. z rezonansu . niewielkie tylne wypukliny udowodnionych krążków m-k w odcinku L3-L5 , nieznacznie uciskające worek oponowy. niewielka tylna centralna/centralno-prawostronna przepuklina jądra miażdżystego odwodnionego krążka m-k L-5/S1 modelująca przednia pow. worka opony twardej -dodatkowo z dyskretnym uwypukleniem tylnego brzegu tego krążka m-k oraz wydłużeniem krawędzi stawu m-k na wysokości prawego otworu m-k L5/S1.kręgosłup w normie,zabiegi nie pomogły itp/czy myśleć nad operacja?

Witam,
choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pan dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe i czy Pana sytuacja wymaga leczenia operacyjnego. W innym przypadku proponuję kontynuować rehabilitację z uwzględnieniem trakcji ręcznej lub na szynie sterowanej komputerowo plus zabiegi ręczne rozluźniające mięśnie, które dodatkowo mogą powodować dolegliwości przy kręgosłupie ale także na obwodzie. Pozdrawiam. Dziękuję.