Interpretacja wyniku tomografii komputerowej głowy o treści cech krwawienia
witam mam opis z tomografi komputerowej o tresci cech krwawienia srodczaszkowego nie widac mozgowie bez zmian ogniskowych patologiczne wzmacniajacej sie tkanki po podaniu cm srodmozgowego nie widac uklad komorowy ustawiony posrodkowo symetryczny nieposzerzony cech destrykcji nie widac w prawej zatoce klinowej polip o wymiarach 16 na 12mn Proszę o interpretację tych wyników
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Obraz mózgu w badaniu TK jest prawidłowy.
W badaniu wykryto polip prawej zatoki klinowej o wymiarach 16x12mm, zalecane jest skontrolowanie zmiany przez laryngologa, większość polipów ma charakter łagodny, podłoże zapalne, lub alergiczne, ale wykluczyć należy zmianę zlośliwą.