Torbiel w prawej zatoce szczękowej w wyniku MR

Mr głowa wg protokolu ,bez kontrastu i,v : Zmian ogniskowych w mozgowiu,pniu mozgu,mózdzku,rdzeniu nie uwidoczniono. Siodlo tureckie,przysadka,skrzyzowanie wzrokowe,okolica nad-i okolosiodlowa niezmienione. Uklad komorowy polozony posrodkowo,nieucisniety,nieprzemieszczony,nieposzerzony. Kompleksy nerwow VII-VIII nieposzerzone,prawidlowo otoczone plynem w obrebie przewodow sluchowych wewnetrznych . /torbiel w prawej zatoce szczekowej /

Aleksander Ropielewski

Ma Pan torbiel zatoki szczękowej prawej. Proszę skontaktować się z laryngologiem odnośnie dalszego postępowania. Zwykle objawowe torbiele są wskazaniem do operacji ich usunięcia.