Co oznacza ten wynik MR u 34-latki?

Witam Jakis czas temu robilam rezonans(bez kontrastu) glowy z powodu bolu ktory dosc dlugo trwal. Opis badania Uklad komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajecze na sklepistosciach i w obrebie zbiornikow podstawy prawidlowej szerokosci. W dolnych partiach pogranicza czolowo-ciemieniowego prawego ognisko podwyzszonego sygnalu sredicy ok 4-5mm pojedyncza niewielka zmiana naczyniopochodna. Nie stwierdza sie wykladnikow procesu wypierajacego. Obszaroe nieprawidlowej dyfuzji nie stwierdza sie. Wieksza czesc zatoki szczekowej prawej wypelnia torbiel terencyjna. Bylam z wynikiem u neurologa ktory stwierdzil udar po opisie i powiedzial ze sie nic z tym nie robi. Poszlam do drugiego neurologa ktory powiedzial ze powinnam wykonac angio. Zrobilam badanie prywatnie. Wynik: rekonstrukcja naczyn tetniczych mozgowia w programie ANGIO opcja 3D nie wykazuje zmian w zakresie naczyn kola tetniczego mozgu. Rekonstrukcja naczyn zylnych mozgowia w programie ANGIO opcja 3D wykazuje slabszy sygnal przeplywu i wezsze swiatlo zatoki poprzecznej i esowatej po stronie lewej. Poza tym innych zmian w ukladzie zylnym w obrebie zatok badanie nie wykazuje. Neurolog oczywiscie za jakis czas, ale czy jest sie czym martwic? Co oznacza zmiana naczyniopochodna? I co oznacza wezsze swiatlo zatoki poprzecznej i esowatej?

Ogólnie wynik dobry; Do obserwacji klinicznej, OPPIS MRI " rezonans(bez kontrastu) glowy z powodu bolu ktory dosc dlugo trwal. Opis badania Uklad komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajecze na sklepistosciach i w obrebie zbiornikow podstawy prawidlowej szerokosci. W dolnych partiach pogranicza czolowo-ciemieniowego prawego ognisko podwyzszonego sygnalu sredicy ok 4-5mm pojedyncza niewielka zmiana naczyniopochodna. Nie stwierdza sie wykladnikow procesu wypierajacego. Obszaroe nieprawidlowej dyfuzji nie stwierdza sie. Wieksza czesc zatoki szczekowej prawej wypelnia torbiel terencyjna" Jak Laryngolog ?

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog