Interpretacja wyniku USG piersi - czy mam powody do niepokoju?

Mam 23 lata, byłam dzisiaj na badaniu USG piersi, którego wynik brzmi: „Obie piersi o utkaniu gruczołowym. Tkanka rozmieszczona równomiernie. W kwadracie górnym piersi lewej w okolicy okołobrodawkowej widoczna hyperechogeniczna struktura o wymiarach 1,7 x 0,7mm. Druga zmiana hypoechogeniczna zlokalizowana jest w dolnym lewym kwadracie piersi lewej." Nie można u mnie ustalić korzeni biologicznych stąd też brak informacji o genetyce. Lekarz jedynie kazał mi przyjść za 3 miesiące do kontroli. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania. Czy powinnam się niepokoić? Czy może to być coś poważnego?

Dziękuję za odpowiedź. Marta

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie