Wynik mammografii - czy jest się czego obawiać?

Piersi o przewadze utkania tłuszczowego z tkanką gruczołowo-włóknistą zlokalizowana zabrodawkowo o w kgz. Wcześniej rozpoznana ww prawej piesi zmiana o charakterze Ca. w badaniu MRTG cechy zaburzonej architektoniki w obrębie piersi prawej centralnie oraz w kgz. W badaniu mammograficznym i ultrasonograficznym cechy pogrubienia po leczeniu skory oraz w badaniu USG cechy wzmożonego poscieliska piersi prawej. Na pograniczu kwadratu w tej piersi obwodowo obszar hipoechogeniczny o nieregularnych zarysach o wymiarach ok 20 x15 mm. Doły pachowe wolne. Jestem po chemioterapii a obecnie na hormonoterapii.

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, który zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie