Co oznacza wynik mojej mammografii? Czy jest się czego obawiać?
Mam 56 lat, jestem kobietą, nie odczuwam bólu piersi. Od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup na dole, w okolicy korzonków, bolą mnie również stawy, na które się leczę u ortopedy. Badanie ginekologiczne jest w porządku. Co oznacza wynik mammografii: "utkane piersi tłuszczowe, zmiana łagodna"?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie.
Oznacza to, że wszystko jest w porządku. Piersi kobiet po menopauzie są zbudowane głównie z tkanki tłuszczowej - stad utkanie tłuszczowe. A zmiana łagodna - chyba tego tłumaczyć nie muszę. Wskazana kontrola u lekarza ginekologa co 6 miesięcy oraz okresowe badania mammograficzne.
Pozdrawiam serdecznie