Czy mam się czego obawiać?

W dniu dzisiejszym otrzymałam wynik mammografii, a oto jego treść: Pierś o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Uwagi: PL na pograniczu kw. zewn. zagęszcz. 14x10 mm, nie było widoczne w bad. poprzednich. Czy ktoę się spotkał z taką uwagą. Bardzo proszę o pomoc. Co to takiego? Czy mam się bać tego wyniku, czy to jakiś zwykły objaw, z którym można żyć? Mam 50 lat.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie!

Zagęszczenia piersi często pojawiają się w okresie menopauzy, zazwyczaj jako zagęszczenie tkanki gruczołowej w wyniku zmian hormonalnych. W przypadku stwierdzenia zagęszczenia w badaniu mammograficznym, wskazane jest badanie lekarskie (ocena palpacyjna piersi oraz węzłow chłonnych + USG). Jeżeli badania nie wykażą nic podejrzanego, wówczas zaleca się obserwację i powtórzenie badania mammograficznego za rok.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty