Interpretacja zdjęcia radiologicznego płuc

co to oznacza moja mama miala robione zdiecie pluc i tal bylo napisane.w lewym dolnym poiu nadprzeponowo zageszczenie drobno guzkowe

Witam serdecznie. Wynik najlepiej, żeby zinterpretował pulmonolog i zweryfikował z Pani Mamy stanem klinicznym. To on ewentualnie jak będzie taka potrzeba zaleci jeszcze TK klatki piersiowej celem pogłębienia diagnostyki (zwłaszcza tego guzka).