Interpretację wyników badania USG szyi

Witam proszę o interpretację wyników usg szyi: obecność nieznacznie powiększonych i odczynowych wezłow w okolicy katów zuchwy i w okolicach bocznych szyi na wysokości pięter górnych z wieksza preledykacja do strony prawej. Najwieksze z opisywanych w okolicy kataow zuchy po str prawej 26x7mm po lewej 22x6,5mm poza tym wezly szyjne okolic bocznych na poziomie pięter srodk i dolnych podzuchw, przeduszne nie powiększ.z prawidłowo zachowana echostr zatokowa, ślinianki w normie wiekowej

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.