Interpretację wyniku badania na HBs

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania na HBs - antygen HBs (WZW typu B) (V39) wynik badania: reaktywny >1000,00 Index Próbka powtarzalna reaktywna w teście przesiewowym HBsAg. W celu weryfikacji wskazane wykonanie testu potwierdzenia na obecność antygenu HBs. zakres referencyjny: =1 - reaktywny

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obecność we krwi antygenu HBs jest dowodem na zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B. Tak jak napisano w wyniku wskazane jest wykonanie testu potwierdzenia na obecność antygenu HBs. Proszę nie zwlekać, tylko jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych.