Inwazyjność sonoforezy i depilacji IPL RF

Witam, zastanawiam się nad wykonaniem dwóch zabiegów w gabinecie kosmetycznym 1/ z zastosowaniem sonoforezy (zabieg na twarz) 2/ depilacja IPL RF Proszę o informację, czy te zabiegi są nieinwazyjne, a dokładnie czy nie grozi mi podczas nich zakażenie wirusami lub bakteriami. Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli salon zachowuje wszystkie standardy dotyczące higieny nie ma się Pani czego obawiać. Może jedynie dojść do infekcji jeśli dojdzie przerwania ciągłości skóry lub aktywacji infekcji, która dotychczas występowała np. wirus opryszczki.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli powyższe zabiegi będą wykonane w miejscu, gdzie sprzęty są dezynfekowane zgodnie z procedurami, nie powinna się Pani ich obawiać. Ponadto przed każdym tego typu zabiegiem powinien być przeprowadzony wywiad i analiza skóry, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska