Izolowane oderwanie krętarza mniejszego kości udowej

Mój syn - 14 lat, podczas wyskoku oderwał krętarz mniejszy od kości udowej. Na zdjęciu widoczne jest wyraźne przemieszczenie w górę o ok. 2,5 cm, jak i oddalenie od kości udowej. Wszyscy lekarze jednogłośnie opowiedzieli się za leczeniem bezoperacyjnym, ale co lekarz, to inny sposób postępowania. Bardzo proszę o poradę, czy syn musi leżeć i w jakiej pozycji, czy może chodzić o kulach, czy potrzebny jest gips lub jakaś orteza i co teraz można zrobić, aby proces zrastania następował jak najlepiej?

W takim przypadku, izolowanego oderwania krętarza mniejszego kości udowej, u tak młodej osoby jak właśnie 14-latek stosuje się tylko leczenie zachowawcze. Leczenie operacyjne w takim wieku jest niewskazane, a nawet wręcz niebezpieczne. Stosuje się w przypadku takiego stanu urazowego leżenie w łóżku przez okres około 4-6 tygodni w pozycji z przywiedzioną kończyną dolną. Niestety tylko leżenie może spowodować wygojenie urazu. Niewskazane jest obciążanie kończyny i nie stosuje się żadnych unieruchomień. Celem przyspieszenia procesu gojenia można zastosować dietę jak w złamaniach kości.