Zmiana osteolityczna w głowie kości udowej i bliższej nasadzie dolnego krętarza
Witam,poproszę o wyjaśnienie terminu ze skierowania na TK Rozpoznanie na podst.RTG: Zmiana osteolityczna w głowie kości udowej i bliższej nasadzie dolnego krętarza.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Osteoliza to proces niszczenia tkani kostnej. W tym przypadku głowy kości udowej oraz krętarza. Przyczynę musi określić lekarz prowadzący. Dlatego po badaniu TK wskazane jest udanie się wraz z wynikami badań do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.