Wgłebienie na głowie a interpretacja wyników badań

witam i proszę o poradę,miesiąc temu pojawiło mi się na głowie wgłebienie,które jest opisane przez neurologa jako ognisko ostolityczne kości potylicznociemieniowej,wynik tk-brak zmian,wyniki krwi: sód 136,6mmol/l,potas 4,55mmol/l,wapń całkowity 8,3mg/dl,białko c-reaktywne 0,1mg/l,do tego leczę się na nadczynność tarczycy,proszę o poradę co to może być?ognisko osteolityczne jest opisywane przy szpiczaku mnogim,proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Witam! Jeżeli w tomografii komputerowej nie są opisywane żadne zmiany, to raczej nie mamy do czynienia z ogniskiem osteolizy. Wgłobienie w kościach czaszki może być pozostałością po nawet niewielkim urazie. Rozpoznanie szpiczaka przy niskim poziomie wapnia i prawidłowym CRP jest praktycznie niemożliwe. W badaniach zwraca natomiast uwagę zbyt niski poziom wapnia - być może związany z dietą ubogą w ten pierwiastek. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

spokojnie, nie ma takiej kości "potyliczno-ciemienowej" jest kość potyliczna i jest też kość ciemieniowa, jeżeli istotnie jest osteoliza to lepiej wykonać rtg styczne do zmiany lu KT w okienku kostnym w cienkich warstwach .