Czy w jednym badaniu TK kości udowej i stawów biodrowych będzie taka sama ilość promieniowania?

czy w jednym badaniu TK kości udowej i stawów biodrowych będzie taka sama ilość promieniowania jak w TK kości udowej, czy jednak mniejsza dawka będzie jak zrobię TK tylko kości udowej (jaka do dawki mSv?)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani wykonać badanie zalecone przez lekarza prowadzącego. Ograniczanie zakresu badania może zaburzyć proces diagnostyczny.