Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Izotek a stosowanie peelingów

Jestem na drugiej serii stosowania Izoteku. Został mi ostatni miesiąc jego stosowania. Moja buzia była sucha, ale ładna, nie wyskakiwały żadne krostki. Niestety zastosowałam peeling. Buzia jest teraz czerwona i ciągle wyskakują na niej krostki, mimo, że odstawiłam peeling. Czy już tak zawsze będą mi wyskakiwać te krostki? Są uciążliwe i myślałam, że nie będą już się pojawiać. Myję twarz Cetaphilem i mam maść Fucidin na krostki, ale nie widzę zmian. Jak dalej pielęgnować buzię? Biorę też Atywię.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

W trakcie kuracji Izotekiem nie należy stosować peelingów ani innych substancji złuszczających lub mogących wywołać podrażnienie. Proszę odstawić Fucidin. Stosować dalej do mycia skóry twarzy emulsję Cetaphil, przegotowaną, ostudzoną wodę, a do smarowania 2x dziennie Cetaphil MD.

0

Witam,

Nie powinna Pani stosować peelingów podczas kuracji Izotekiem!
Powinna to pani wiedzieć rozpoczynając terapię.
Jeżeli wystąpiła opisana przez panią reakcja skóry to w tej chwili trzeba wygoić skórę - np kremem Solcoseryl a po wygojeniu rozpocząć stsoowanie delikatnych kosmetyków nalilżającycg.
Uważam, że Fucidin w tym przypadku jest za silny i podrażniający

0

Przy stosowaniu Izoteku skóra jest bardziej wrażliwa na wszelkie działania złuszczające. Peeling w tym okresie nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Zmiany zapewne ustąpią wkrótce. Dobrze byłoby pokazać efekt peelingu dermatologowi prowadzącemu terapię.

0

Dzień dobry,

Podczas kuracji Izotekiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających (również po odstawieniu do 6 miesięcy ). Dokładnych informacji powinien udzielić lekarz, który zalecił leczenie izotretynoiną.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Najlepiej będzie jak uda się Pani na kontrolę do lekarza prowadzącego i po obejrzeniu stanu skóry doradzi on dalsze postępowanie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy