Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

W trakcie leczenia Izotekiem nie należy stosować peelingów, ani innych kuracji złuszczających, kosmetyków zawierających kwasy itp ze względu na możliwość podrażnienia skóry i wystąpienia powikłań. Proszę stosować do mycia twarzy przegotowaną, ostudzoną wodę, emulsję Cetaphil lub Physiogel oraz do pielęgnacji krem Cetaphil MD 2x dziennie.

0

Izotretynoina sprawia, że skóra jest bardziej sucha i wrażliwa. Łatwiej ją podrażnić. Proszę zaprzestać stosowania peelingu i powinno być lepiej. A na skórę zastosować kosmetyki łagodzące (najlepiej apteczne).
Pozdrawiam

Lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog. Absolwentka Collegium Medicum UMK w Toruniu.
0

Dzień dobry,

Stosując kurację Izotekiem należy unikać peelingów, gdyż mogą one podrażnić skórę. Przede wszystkim należy zaprzestać jego stosowania i zakupić apteczne bądź gabinetowe kosmetyki łagodzące.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy