Jajnik zawierajacy liczne drobne pęcherzyki ułożone na obwodzie jajnika

dzisiaj wykonałam usg ginekologiczne: W szyjce macicy pojedyncza torbiel Nabotha o śr 12mm. Endometrium gr 4,4 mm, jednorodne echogeniczne. Jajnik prawy 41x25x41mm, objętość 22,3ml, zawierajacy liczne drobne pęcherzyki ułozone na obwodzie jajnika o śr od 4mm do 7 mm. jajnik lewy 38x20x38mm, objętość 15,6ml, zawierajacy liczne pęcherzyki ułozone w obwodzie jajnika o śr od 4 do 6mm Zatoka Douglasa wolna. Proszę o interpretacje wyników. Co oznaczają Pęcherzyki wokół jajników?

Jajnik zbudowany jest z będących w różnej fazie dojrzewania pęcherzyków. Podany przez Panią opis nie budzi podejrzeń. Objętość jajników jest prawidłowa. Osoba wykonująca badanie z pewnością podkreśliłaby każdą napotkaną patologię.