Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dawka będzie odpowiednia w 16-tygodniu ciąży?

Witam jestem w 16 tygodniu ciąży ( 15 5) mój aktualny wynik TSH to 0.056 a ft4 13.81 aktualnie biorę dawkę euthyrox N 200. Czy ktoś mógłby pomóc w dobraniu odpowiedniej dawki. Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ustalaniem określonej dawki leku zajmuje się wyłącznie lekarz, który zna historię choroby, aktualne wyniki oraz stan Pani zdrowia. Proszę nie zwiększać ani nie zmniejszać samodzielnie dawek leku, gdyż może to przyczynić się do niepożądanych objawów.

Warto dodać, że normy TSH zmieniają się wraz z etapami ciąży, a zmniejszony poziom TSH może być zjawiskiem fizjologicznym lub wystąpić na skutek przyjmowania niektórych leków.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania o stosowanie leku Euthyrox w ciąży. Oto kilka z nich wraz z odpowiedziami specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-euthyrox-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-euthyrox-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-leku-euthyrox-w-ciazy.

Więcej o leku przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/euthyrox-wskazania-przeciwwskazania-mozliwe-dzialania-niepozadane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy