Jak dbać o higienę miejsc intymnych u noworodka?

Witam, Mam pytanie odnosnie pielegnacji noworodka dziewczynki. Zdania sa podzielone odnoscie wyszczenia miejsc intymnych cbodzi o bialy nalot miedzy wargami sromowymi. Czesc lekarzy kaze nie wycierac nalotu, przy pierwszym dziecku tak robilam i wyladowala z ecola w szpitalu. Teraz znowu spodziewam sie corki i mam metlik w glowie. Jak prawidlowo czyscic te sfery?

Michał Springer

Witam. Zakażenie E.coli niekoniecznie musi być związane z nieprawidłową higieną noworodka. Ważne jest, by nie czyścić zbyt intensywnie (nie sięgać do pochwy dziecka). Proponuję, po porodzie, przećwiczyć prawidłowe mycie dziewczynki z położną środowiskową. Pozdrawiam.