Jak dbać o higienę psa, aby zapobiegać przenoszeniu bakterii chorobotwórczych?

Witam. Mam pytanie dotyczące psa. Posiadam psa który jest regularnie szczepiony i odrobaczany. Chciałam spytać jak jeszcze mam właściwie dbać o higiene psa aby zapobiegać przenoszeniu bakterii chorobotwórczych. Pies ma kontakt z dzieckiem stąd moje pytanie. Prosze o odpowiedz.

Należy pamiętać aby nie pozwalać psu lizać buzi dziecka, bo piesek codziennie jest na dworze i łapie pasożyty.
Dzieci także należy regularnie odrobaczać.