Jak długo będę czekał na ustabilizowanie się hormonów tarczycy?

Witam, mam 18 lat. Mam problem z łysieniem spowodowanym prawdopodobnie niedoczynnością tarczycy. Zażywam od ponad pól roku hormony tarczycy, dawka tego leku jest stale zwiększana. Obecnie jest to 62,5. W sierpniu 2010 miałem wykonane pierwsze badania na TSH 3 generacji i wyszło 4.58 uIU/ml (dorośli 0,27-4,20), w grudniu wyszło, że jest 1,46 uIU/ml. Kolejną wizytę mam w maju. Zapytałem się mojego lekarza (endokrynologa) o stosowanie finasterydu - odpowiedział, że dostanę od niego "zielone światło", gdy poziom hormonów tarczycy ustabilizuje się - po jakim czasie to nastąpi?Wiem, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ale proszę mi przynajmniej przybliżyć ile to może trwać.

Witam serdecznie,
Nie da się udzielić precyzyjnej odpowiedzi, gdyż każdy organizm reaguje w inny sposób, również schorzenia tarczycy wymagające stosowani hormonów są różne. Z leczeniem finasterydem jednak warto zaczekać. Musi Pan wiedzieć że na efekty terapii hormonalnej trzeba zaczekać kilka miesięcy i nawet po wyrównaniu niekoniecznie natychmiast będzie poprawa w zakresie struktury włosa.
Nic nie napisał Pan o wizycie u dermatologa. Może po wyrównaniu hormonalnym, a przed włączeniem kolejnego leku  warto odwiedzić jeszcze tego specjalistę. Jest Pan jeszcze bardzo młody warto się zastanowić przed włączeniem kolejnej terapii hormonalnej.
Pozdrawiam