Jak długo goją się rany po usunięciu hemoroidów?

Dzień dobry, Kilkanaście dni po CC musiałam poddać się operacji usunięcia zadzierzgniętych hemoroidów. W międzyczasie jeden z nich został nacięty i oczyszczony że skrzepów, co tylko pogorszyło mój stan. Pierwsze dni po operacji wiązały się z nieopisanym bólem. Po trzech tygodniach sytuacja poprawiła się na tyle, że jakoś zaczęłam funkcjonować. Jestem prawie 12 tygodni po operacji. Wizyty w toalecie to nadal ogromnie bolesna i krwawa sprawa. Ostatnio znowu jest gorzej. Od dłuższego czas mam wrażenie, że nie ma już postępów. Wydaje mi się, że przy każdym wypróżnieniu niedogojone rany pękają na nowy. Najgorzej jest w miejscu po hemoroidzie, który wcześniej był nadcięty. Ta rana nadal się jątrzy. Z ran wydostaje się brunatna wydzielina. Ból po wizycie w wc bywa że trwa przez wiele godzin. Do niedawna chodziłam na prywatne wizyty do lekarza który mnie operował. Jego zdaniem dalsze kontrolę są niepotrzebne, a ja muszę uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko jest ok, a mój organizm zwyczajnie nieco dłużej się goi. Nie mogę sobie pozwolić na dalsze marnowanie pieniędzy, więc teraz umówiona jestem na wizytę przez NFZ, ale na nią muszę czekać ponad 2 mc. Nie wiem co robić w międzyczasie. Czy uwierzyć, że to normalne i czekać w bólu, czy wyszperać na prywatną wizytę u innego lekarza? Dodam, że jestem już po 4 czy 5 kontrolach i na każdej słyszałam to samo.

Witam!
zapraszam na wizytę do Revival Clinic w Warszawie ul. Branickiego 10 w sobotę 20 stycznia. postaram się pomóc.

Pozdrawiam
Dr n.med.marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej