Podejrzenie hemoroidów u 5-letniego dziecka

Moja 5 letnia córka od tygodnia robi kupkę razem z krwią, podejrzewam u niej Hemoroidy ,ponieważ sama czasami miewam hemoroidy, tylko ja mam zewnętrzne, a moja córeczka ma wewnętrzne. Podobno to genetyczne ale cóż. Dostałam już odpowiedż od Pana Doktora abym udała się z córką do chirurga dziecięcego, ok na pewno to zrobię tylko u nas czeka się na taka wizytę około miesiąca. Na początek zmieniłam już dietę mojej córce. Moje pytanie brzmi, jak mogę jej pomóc do czasu wizyty u chirurga?

Proszę zadbać o to aby stolce były miękkie, więc dziecko musi dużo pić płynów. Może wizyta prywatna u chirurga dziecięcego ? Wątpię aby były to żylaki odbytu...

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg