Jak długo i jak bardzo gałka oczna może się zmniejszać?

Witam.Jestem po kilku PPV23G OL po odwarstwieniu siatkówki. Obecnie siatkówka podmyta i stwierdzono brak poczucia światła bez możliwości poprawy funkcjonalnej. Gałka jest pomniejszona, "zanikowa", ciśnienie bardzo niskie, boli przy dotyku. Moje pytanie; jak długo i jak bardzo gałka może się zmniejszać? Czy niepracująca gałka "uschnie"? Ostatni zabieg ta grudzień 2016r. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ocena okulistyczna oraz neurologiczna

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.