Na czym polegają zmiany degeneracyjne w siatkówce oka?

Witam, Na czym polegają zmiany degeneracyjne na siatkówce oka, czemu one powstają i jak zapobiec ich powstawaniu? Czy przyjmowanie suplementów może odbudować siatkówkę, że one będą zanikały? Czy wada wzroku przy odpowiednim stylu życia, diety może się cofnąć? Czy jeśli wystąpią zmiany na siatkówce można uczęszczać na siłownię lub biegać?

Niestety zmiany pojawiają się niezależnie od naszego trybu i stylu życia. Nie da się odbudować siatkówki, stosuje się jedynie laseroterapię. Bieganie nie jest wskazane tak jak i dźwiganie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.