Jak długo leczy się anginę?

Dzień dobry, Od kilku dni choruję na anginę. Od lekarza otrzymałam lek klindamycynę, 150 mg, opakowanie 16 tabletek. Ta kuracja przy stosowaniu 3xdziennie starczy mi na 5 dni. Jednak w kompendium Szczeklika wyczytałam że taką kurację prowadzi się 10 dni. Czy powinnam więc iść do lekarza po 5 dniach po kolejną receptę ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się na kontrolę do lekarza zlecającego powyższe badanie.