Jaki lek na anginę będzie dla mnie najlepszy?

Dzien dobry, Dziś po wymazie z gardła zdiagnozowano u mnie anginę ropną. Przepisano mi Klacid Uno 500mg. W opakowaniu jest 5 tabletek i bierze się jedną na dobę. Przyjęłam pierwsza dawkę antybiotyku 5h temu i obawiam się, że moje migdały bolą i wyglądają jeszcze gorzej. Zaczynam trochę panikować, bo za dwa dni mam urlop, którego nie chce odwoływać. Moja koleżanka, która równolegle odnotowała podobne objawy dostała receptę na augumentin 875mg, który przyjmuje się 2 razy na dobę. Kiedyś po źle wyleczonej anginie miałam ropień i boję się, że znowu dostałam za małą dawkę leku . Prośba o informacje, czy powinnam rozważyc zmianę leku biorąc pod uwagę planowany wyjazd i poprzednie powikłania po anginie

Prawdopodobnie antybiotyk został dobrany na podstawie antybiogramu. Jeśli tak, żaden inny nie będzie bardziej skuteczny. 5 godzin to zwykle zbyt krótko, by zauważyć poprawę po wdrożeniu leczenia przeciwdrobnoustrojowemu.