Czy możliwe, że po przyjęciu 3 z 5 tabletek Klacid Uno stan zdrowia się pogarsza?

Witam,czy możliwe, że po przyjęciu 3 z 5 tabletek Klacid uno, stan zdrowia się pogarsza, gardło zaczęło boleć przy przełykaniu, urósł lewy migdał i pokryły go ropne, białe plamy, gorączka nie ustępuje,bolą stawy, szyja itd? Czy koniecznie muszę dziś "wciskać" się na siłę w kolejkę do lekarza, czy poczekać, bo jest szansa, że po pełnej dawce antybiotyk zadziała? Klacid przyjmuję w dawce 1 tabl./dobę, dziś na wieczór przypada 4 tabletka.Czy możliwe, że antybiotyk nie zadziałał na objawy anginy?

Dobry wieczór,

Wygląda na to, że antybiotyk nie jest skuteczny w leczeniu Pani choroby. Niewykluczone, że patogen, który wywołal Pani chorobę jest odporny na klarytromycynę (Klacid). Warto wykonac posiew wydzieliny z gardła i antybiogram. Niewykluczone, że ma Pani również współistniejącą chorobę wirusową. Proszę wybrać się do lekarza niech oceni charakter zmian i ewentualnie zmodyfikuje dotychczasowe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz