Klacid Uno 500 a gorączka

Witam, mąż ma gorączkę 39 stopni i kaszel, od 3 dni bierze antybiotyk Klacid Uno 500, nie ma żadnej poprawy. Dzisiaj lekarz przepisał drugi antybiotyk Zinnat i powiedział, że slyszy szmery, ale to jeszcze nie zapalenie płuc. Kazał dokończyć pierwszy antybioty (Klacid Uno 500) i dopiero zacząć brać drugi. Czy nie lepiej przerwać branie Klacidu Uno 500 i rozpocząć Zinnat? Wydaje mi się, że skoro Klacid Uno 500 do tej pory nie pomógł to pewnie już się nic w tej kwestii nie zmieni... A może drugi antybiotyk będzie lepszy i pomoże mężowi szybciej stanąć na nogi... Ogólnie mam obawy, że Klacid Uno 500 bardziej mu zaszkodził niż pomógł. Czy to możliwe, że ten lek powoduje jakieś efekty uboczne, jeszcze większe osłabienie, negatywne reakcje organizmu? sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, martwię się... dziękuję za odp.

gdy nie powinno się samemu modyfikować leczenia, a przerwanie antybiotykoterapii przed jej zakończeniem zwiększa szanse na pojawienie się szczepów odpornych na dany antybiotyk (choć proszę się jeszcze raz lekarza spytać czy nie chodziło o dokończenie Klacidu i rozpoczęcie brania ZInnatu jednocześnie, czyt. brania klacidu i zinnatu razem).