Jak długo mogę stosować Asaris?

Dzień dobry, 6 miesięcy temu przeszłam zapalenie oskrzeli, które trwało ponad 6 tygodni. Od samego początku towarzyszyły mi duszności, które ustąpiły po podaniu berodual, Asaris i Theovent. Niestety dwa miesiące temu ponownie przeszłam zapalenie oskrzeli i tak jak poprzednio towarzyszyły mi duszności, które do dnia dzisiejszego mam. Dodam również, że lekarz rodzinny zapisał mi sterydy i budesonidum, ale te leki nie przyniosły żadnej poprawy. Dopiero ponowne wprowadzenie Asaris i berodual, trochę mi ułożyło. Lekarz rodzinny podejrzewa iż moje duszności są wynikiem alergii. Skierował mnie do pulmonologa, ale powstał problem, tzn. Pulmulog nie prowadzi wizyt domowych, a ja nie wychodzę z domu. Chciałabym zapytać się jak długo mogę stosować Asaris (przyjmuje ten wziew od ponad miesiąca) i czy moje objawy mogą być wynikiem działania alergii. Chciałabym również zaznaczyć że zarówno w 1 jak i 2 zapaleniu, mam na języku białe, bolesne plamy. Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Lek. Michał Lenard

Lek Asaris można przyjmować przewlekle, nie ma sztywnej granicy w długości terapii. Pani objawy oczywiście mogą być wynikiem alergii, ale zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego powinien Panią zbadać pulmonolog. Dlatego warto jednak spróbować zgłosić się na taką wizytę. Pozdrawiam!