Co oznacza zapalenie oskrzeli i jak wygląda leczenie u dziecka z alergią?

Witam! Syn 5 letni ma stwierdzoną alergię na roztocza, trawy, sierść, drzewa. Od 3 tygodni choruje na zapalenie oskrzeli, ma bardzo gęstą żółtą wydzielinę z nosa i mocny raz mokry raz świszczący kaszel. Podawane lekarstwa antybiotyki, sterydy, stropy nie przynoszą żadnej poprawy. Byliśmy już u paru specjalistów. Wczoraj lekarz stwierdził spastyczne zapalenie oskrzeli, astmę. Zmienił zupełnie leczenie. Zaniechał podawania sterydów i antybiotyków. Co oznacza takie zap. oskrzeli i ile trwa leczenie

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczna jest wizyta u pulmonologa dziecięcego i postępowanie wg zaleceń lekarza badającego. a jakie leki zostały zastosowane?