Jak długo może być stosowany lek na lek Structum 500mg?

Witam, jestem studentka AWFu, takze mam bardzo aktywny tryb zycia. Bole stawow, najbardziej obreczy barkowej i kolan pojawily sie w tamtym roku w grudniu 2017 roku z czym niezwlocznie udalam sie do lekarza pierwszego kontaktu, ktory przekierowal mnie na badania krwi pod katem zapalenia stawow, a z tymi wynikami udalam sie do Pani reumatolog, ktora wydala mi recepty na lek structum 500mg oraz powiedziala, ze mam pojawic sie za rok aby powtorzyc badania i wtedy bedziemy sie zastanawiac nad zmianą leczenia. Teraz jest sierpien 2018 i moj ogolny lekarz wyjechal na urlop a mi sie skonczyly leki, wiec udalam sie do innego w tej samej przychodni aby otrzymac recepte. Lekarz ktory mnie przyjal jednoglosnie stwierdzil, ze za dlugo przyjmuje te leki, ze to kest na tyle mocna substancja, ze nie rozumie kto sie zgodzil na to, abym je przyjmowala juz ponad pol roku. Powiedzial równiez, ze gdybym teraz odstawila jest to spotkal by mnie syndrom odstawienia, a bole powrocily by ze zdwojona sila. Co również miało miejsce teraz poniewaz lekow nie mialam dwa dni i bole oraz strzelanie w stawach stało sie znowu moja udreka zycia codziennego. Nie jestem lekarzem, stad chce zasiegnac jakis opini lub informacji na ten temat co mam robic, nigdzie nie ma nic na temat dlugiego stosowania tych lekow, czy mozna, czy nie, moja Pani reumatolog również teraz jest na urlopie, ja dostalam recepte na jedno opakowanie, ale wystraszylam sie tym co powiedzial ten lekarz. Chciałabym mieć pewnosc, ze nie robie sobie krzywdy przyjmujac leki, ktore pomagają mi tak naprawdę w zyciu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do reumatologa i kierować się jego zaleceniami