WZJG a utrzymywania się śluzu w kale

Dzień dobry, miesiąc temu miałem obfitujące w krew i śluz biegunki, trafiłem do szpitala i na podstawie rektoskopii zdiagnozowano u mnie WZJG, czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa). Przypisano mi lek asamax, który przyjmuje cały czas. Samopoczucie mam już o wiele lepsze, w kale brakuje krwi, stolec ma prawidłową konsystencję, ale wciąż znajduje się w nim nieco śluzu (lub ropy). Moje pytanie brzmi: Czy to normalne przy WZJG? Jak długo może się utrzymywać śluz (ropa?) w kale u osoby chorej na WZJG, dążącej do remisji? Czy ten śluz nie powinien już zniknąć? I jeśli nie to jak długo będzie się utrzymywał w przypadku WZJG? Czy może zniknie po jakimś czasie czy jest ryzyko, że będzie się utrzymywał do końca życia? A może coś poszło nie tak w leczeniu? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Niestety, wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą przewlekłą, którą należy leczyć do końca życia. Śluz w kale może utrzymywać się bardzo długo, nie ma sztywnej reguły ile czasu dokładnie będzie on obecny. Należy jednak wspomnieć o tym fakcie Pańskiemu lekarzowi prowadzącemu w trakcie wizyty kontrolnej. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty