Jak długo może utrzymywać się ból po operacji kręgosłupa?

W wyniku wypadku w górach na Islandii doznałam złamania 5 żeber po str lewej i 11 Th.Kręgosłup zespolono śrubami,a z powodu krwi w opłucnej miałam założony dren.Dziś mija 5 tyg od operacji kręgosłupa ,ból jest mniejszy,ale jednak dłużej niż 30 min nie daje rady chodzić,boli szczególnie po lewej str i po dłuższym chodzeniu nasila się tak ,że muszę się położyć. Nie mam gorsetu,na Islandii chyba się nie praktykuje.Mam 53 lata.Moje pytanie brzmi :czy ból może utrzymywać się tak długo ?

Ból może utrzymywać się długo, bo przebyła Pani rozległe urazy kręgosłupa i klatki piersiowe! Po operacji ortopedycznej!

Konieczna kontrola Ortopedyczna i Osłuchanie płuc!
Może też kontrolne RTG ?
Dalsza rehabilitacja i leki p.bólowe
Prosze zapytać o gorset, na dalsze "wyprawy" kiedy długo w pozycji pionowej...
Mam nadzieję, że będzie szybka poprawa