Ból w plecach, kolanie, biodrze, miednicy i nad pośladkiem po operacji kręgosłupa

Witam, mam 18 lat i w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałem złamania kompresyjnego kręgosłupa lędźwiowego L1,L2. Jestem 48 dni po operacji. Do pleców wstawili mi dwa pręty i 4 śrubki aby go usztywnić. Dodatkowo dostałem gorset ortopedyczny, który już odstawiłem, ponieważ tak polecił mi lekarz w poniedziałek. Ból w plecach (miejscu operacji) odczuwałem tylko przez tydzień. Po tym pojawił się przeszywający ból w lewym kolanie, biodrze oraz okolicy miednicy i nad pośladkiem. Co to może być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może być to ból związany z uciskiem na pewne nerwy rdzeniowe, które zaopatrują własnie te okolice. Nerwy te mogły zostać uszkodzone bądź uciśnięte w trakcie wypadku lub w wyniku koniecznego leczenia. Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.