Silny ból kręgosłupa 19 miesięcy po poważnym wypadku samochodowym
Jestem po bardzo poważnym wypadku samochodowym min miałam złamany krag lędźwiowy nie było operacji żadnej wszystko było ok nic nie bolalo normalnie mogłam funkcjonować . dziś mija 19 miesięcy od wypadku strasznie boli mnie w tym miejscu kręgosłup lekarz zlecił kontrolne RTG troszkę zapadł się kręg ..co to znaczy ??co mi wolno a czego nie??lekarz kazał mi usprawnić się ..mam problem żeby umyć okna ręce do góry żeby dać strasznie bola nie da się . wspominał lekarz o operacji ??a po niej co wolno??

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
złamania kompresyjne kręgów lędźwiowych najczęściej leczy się zachowawczo gorsetem ortopedycznym. Czasem bywa jednak, że konieczna jest operacja z uwagi na wtórne przemieszczenie. Sugeruję konsultację neurochirurgiczną.