Gdzie się udać w celu leczenia kręgosłupa po wypadku?

Witam, Prosiłabym o pomoc. Mój partner (41 lat) około 8 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu w którym doznał złamania trzonów kręgów Th12 i L1 oraz złamania wyrostków stawowych dolnego i poprzecznego po stronie lewej, górnego i poprzecznego po stronie prawej. Przez kilka dni leżał w szpitalu i jedynym zaleceniem było noszenie gorsetu przez 6 m-cy. W tej chwili mój partner odczuwa coraz większy ból pleców często nie może się poruszać. Bardzo proszę o pomoc do jakiego specjalisty mamy się udać by podjąć leczenie, istnieje możliwość operacji? Byliśmy u neurologa ale powiedział że jego schorzenia się nie leczy. Nie ma nawet opcji operacji. Zalecił rehabilitację która nie przyniosła efektu. A ból nadal się nasila. Proszę o pomoc. Dziękuję

Jeśli było wykonane badanie MR kregosłupa, neurolog nie zalecił leczenia, nie ma wskazań do konsultacji neurochirurgicznej, rehabilitacja nie pomaga warto sięgnąć po inne metody leczenia bólu. Wskazana wizyta w poradni walki z bólem, leczenie farmakologiczne bólu przewlekłego, możliwe interwencyjne metody leczenia bólu np. blokady, termolezja, kriolezja. Dodatkowo terapia manualna, akupunktura.
Pozdrawiam.