Wynik badania TK kręgosłupa po potrąceniu rowerzysty

Zostałam potrącona na rowerze. W badaniu TK kręgosłupa L/S stwierdzono odłamanie górno-przedniej krawędzi trzonu L1 z klinowatym zniekształceniem tego kręgu. Wywnioskowano to na podstawie: 1. wyrównanie lordozy lędźwiowej, niewielkie kątowe ustawienie kręgu Th12, 2. Złamanie górno-przedniej krawędzi trzonu kręgu L1 oraz górnej płytki granicznej tego trzonu z przemieszczeniem odłamanego fragmentu kostnego ku przodowi. Zalecono noszenie gorsetu Jewetta przez 2 miesiące. Proszę o poradę

Aleksander Ropielewski

Jest to właściwe postępowanie w przypadku złamań kręgosłupa. Warto aby po zakończeniu noszenia gorsetu zapewniła sobie Pani odpowiednią rehabilitację, a powinno się udać wrócić do pełni sprawności.