Jak odczytać wynik badania TK kręgosłupa piersiowego?
Jak odczytać wynik badania TK kręgosłupa piersiowego?.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórczena trzonach kręgów piersiowych. Zaburzenia rozwojowe w postaci kręgu motylego składającego się z dwóch niezrośniętych ze sobą klinowato spłaszczonych w kierunku przednim części trzonu Th7 Bez przemieszczenia krawędzi tylnych do kanału kręgowego .Oś długa kręgosłupa piersiowego kątowo załamana na tym poziomie. Poza tym bez cech przepukliny krążków międzykręgowych do kanału kręgowegoi otworów międzyykręgowych

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz rozwojowe czyli wrodzone. Konieczna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.