Jak długo może zrastać się żuchwa?

Tydzień temu złamałam żuchwę, nie jest to duże pęknięcie. Lekarz założył mi śruby i złączył je gumkami by szczęka się nie ruszała. Jakie są szanse, że pęknięcie zrośnie się w ciągu 4 tygodni i będę mogła pozbyć się tych śrub to tym czasie? Mam 21 lat.
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj złamana żuchwa potrzebuje na pełny zrost około 6-8 tygodni.

Młode kości mają tendencję do szybszego gojenia się niż u osób starszych. Jeśli pęknięcie jest niewielkie i lekarz zdecydował się na zastosowanie śrub i gumek, istnieje szansa, że proces gojenia będzie szybszy.

Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaleceń lekarza. Może to obejmować unikania jedzenia twardych pokarmów, nieobciążanie żuchwy, stosowanie się do instrukcji dotyczących higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u lekarza w celu monitorowania postępu gojenia.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-zrasta-sie-zuchwa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.