Silny ból po złamaniu kości żuchwy

Witam! Doznałem złamania żuchwy w sobotę 15 grudnia. Złamanie w dwóch miejscach. Lewa strona na wysokości piątego zęba (praktycznie wybity, usunięty przez chirurga) a drugie złamanie po prawej przy uchu. W poniedziałek miałem operację - wstawiona tytanowa płytka, szyny, drutowanie. We wtorek lekarz pozakładał mi takie gumki na szyny, aby moja szczęka była w miejscu, żebym nią nie ruszał zbytnio. Naciągnął żuchwę tymi gumkami trochę w stronę lewego ucha, żeby prawa strona się dobrze zrosła. Od tamtej pory z dnia na dzień odczuwam coraz mocniejszy ból w lewym uchu - jak by mi ktoś coś wbijał. Mam wrażenie, że kość żuchwy uciska mi na coś w uchu. Ból ostatnio staje się straszny, nie pomagają nawet leki przeciwbólowe. Zwłaszcza w nocy mam ten problem. Czy to jest normalne? Czy może faktycznie lekarz za bardzo mi naciągnął tymi gumkami żuchwę w przeciwną stronę?

Ból powinien zmniejszać się, a nie nasilać w miarę upływu czasu, w miarę gojenia się kości żuchwy. Jeśli ból nasila się być może rzeczywiście repozycja złamania żuchwy jest nieprawidłowa. Radziłbym w takim przypadku skontaktować się z ośrodkiem chirurgii szczękowej, gdzie dokonano nastawienia złamania celem określenia stanu obecnego zreponowanej kości żuchwowej. Być może konieczna okaże się odpowiednia poprawa zespolenia lub odpowiednie ustawienie farmaceutyczne.