Czy to normalny stan po operacji kości udowej?

Dzień dobry. Dziś mija 8 tydzień po operacji złamania szyjki kości udowej - zespolenie 3 x śruba. Chodzę o kulach, bez obciążania nogi, nie boli, brak opuchlizny. Podczas chodzenia noga od kolana w dół jest czerwona (brak opuchlizny, nie boli, normalna temperatura, bez oznak mrowienia i drętwienia), przy leżeniu i siedzeniu jest normalna. Proszę o informację czy to normalny stan.
MĘŻCZYZNA, 44 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po operacji złamania szyjki kości udowej i zespoleniu za pomocą śrub, opisane przez Pana zaczerwienienie nogi może być efektem zmienionego krążenia w nogach, szczególnie gdy jest ona mniej aktywna z powodu unieruchomienia. Zmiana koloru skóry to często oznaka tego, że krążenie krwi jest jeszcze nieco zaburzone po operacji.

Nie mówiąc o innych objawach jak ból, opuchlizna, drętwienie czy zmiana temperatury, to co Pan zaobserwował, może być w granicach normy. Jednakże każda tego typu zmiana po operacji powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym lub ortopedą, aby wykluczyć inne możliwe komplikacje, takie jak zakrzepica. Lekarz może zalecić dodatkowe badania lub zmianę zaleceń rehabilitacyjnych, w zależności od stanu zdrowia i procesu gojenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zaczerwienienie-nogi-u-osoby-po-zlamaniu-kosci-piety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.