Co oznacza taki silny ból i pieczenie mając gips?

Dzień dobry . Tydzień temu złamałam sobie nogę i od tygodnia mam już gips na nodze . Od dwóch dni odczuwam silny bolący ból pieczenia na pięcie .
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego opisu trudno stwierdzić, skąd biorą się te dolegliwości w Pani przypadku. W tej sytuacji najlepiej będzie ponownie skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Proszę zatem nie zwlekać z wizytą u specjalisty, bo może być to objaw poważniejszych komplikacji zdrowotnych.

Zdarza się, że po założeniu gipsu pacjent może odczuwać na początku ból i pieczenie. Jest to związane z naturalnym procesem gojenia się urazu. Niekiedy ulgę w tym przypadku mogą przynieść leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty. Może się także okazać, że te objawy są związane ze zbyt ciasto założonym gipsem. W takiej sytuacji poza bólem, pacjent może odczuwać również intensywne mrowienie czy właśnie pieczenie w miejscu urazu.

Te dolegliwości opisane w pytaniu mogą sygnalizować także poważniejsze problemy, np. rozwijającą się zakrzepicę żylną (https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie). Są to tylko niektóre z możliwości, dlatego proszę nie bagatelizować tego problemu. Jeżeli dolegliwości nadal nie będą ustępować, najlepiej jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza, który będzie mógł ocenić czy proces gojenia się urazu przebiega prawidłowo, czy też występują jakieś nieprawidłowości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.