Pęknięcie kości podudzia i ból po założeniu gipsu

Witam. Wczoraj na meczu piłkarskim pękneła mi kość podudzia. Chciałbym zapytać czy to normalne ,ze po włożeniu już nogi do gipsu odczuwam silny ból ? Czy ma znaczenie na zakrzep krwi w jakiej pozycji będę trzymał nogę (do dołu, do góry) ? Mniej więcej ile czasu potrzeba aby noga się zrosła ? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Silny i nasilający się ból, który nie ustępuje po lekach przeciwbólowych może być objawem zbyt ciasnego opatrunku gipsowego. Gips powinien być przecięty wzdłuż po założeniu, żeby mógł się lekko rozszerzać. Jeśli nie jest przecięty a ból się nasila konieczne jest odwiedzenie lekarza lub ostrego dyżuru. Do tego czasu pozycja z nogą w górze jest obowiązkowa. Różne złamania różnie długo się zrastają.