Zaburzenia czucia po założeniu gipsu na złamaną kość śródręcza

Mam 18 lat i złamaną IV kość śródręcza prawego. Od tygodnia ręka jest w gipsie (tzw. rękawiczka i 2 ostatnie palce)od dwóch dni tam w miejscu złamania czuje coś niedobrego. Nie puchnie na zewnątrz i nie boli nic i niby jest wszystko ok, ale pod gipsem mam wrażenie jakby była bardzo ciężka taka spuchnięta i zesztywniała tam w okolicach złamania. Niby mogę nią ruszać swobodnie a mam wrażenie jakbym nie miał czucia w złamanej części dłoni. Co to może być ? góry dziękuje i czekam na odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia czucia mogą być spowodowane zbyt ciasno założonym opatrunkiem gipsowym. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę niezwłocznie udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.