Złamana kość śródręcza i założenie gipsu bez wykonania RTG
Witam . 19.09.14 upadłem na rękę która po zrobieniu zdjęcie RTG okazała się złamana ( 4 kość śródręcza lewego ) bez przemieszczenia . W ramach leczenia założono mi gips , jak sie okazało 7.10.14 na wizycie gips źle założono , doktor od bez wykonania zdjęcia RTG założył gips na kolejne 4 tygodnie . Niepokoi mnie to że doktor nie zlecał wykonania RTG tylko odrazu wsadził w gips, przecież ta kość mogła sie już zrosnąć ?(Ręka był trzymana w temblaku) Czy w tym przypadku można zastosować ortezę ?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Trudno określić co kierowało lekarzem, który nie wykonał kontrolnego RTG. Możliwość zmiany unieruchomienia gipsowego na ortezę proszę omówić z lekarzem prowadzącym.