Czy taki dyskomfort powinien mnie martwić?

Witam. 6 tyg temu złamałem obojczyk z przemieszczeniem. Po tygodniu w gipsie 8 zmieniono na ortezę. Gdy się kładę na łóżku albo opieram plecy o fotel miejsce złamania jakby się czymś wypelnia. Gdy się schylam wyraźnie czuje koniec złamanej kości pod skórą. Podczas ziewania czuje napięcie w tym miejscu. Ból ustal, sprawność ręki jakby powoli wraca. Czy jest się czego obawiać?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania. W przypadku tego typu złamań, powrót do sprawności powinien być prowadzony pod okiem specjalisty, dlatego jeżeli ma Pan jakieś wątpliwości co do prawidłowego zrastania się kości warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który w razie konieczności będzie mógł zlecić zdjęcie RTG lub tomografię komputerową i na tej podstawie zdecydować o kolejnych etapach leczenia. Zrastanie się kości może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego konieczne jest wykonywanie badań kontrolnych, które pozwolą lekarzowi ocenić stan kości. Należy również pamiętać o zachowaniu ostrożności i odpowiedniej suplementacji. Więcej na temat postępowania w przypadku złamania obojczyka można przeczytać na portalu abcZdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-obojczyka

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedzią eksperta abcZdrowie na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zlamanie-obojczyka-a-postepowanie-po-zrosnieciu-kosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.