Jak długo można stosować lek Groprinosin?

mojemu synowi lekarz alergolog przepisal groprinosin przez 5 dni 3 razy dziennie po 5ml. a co potem i jak dlugo mozna stosowac ten lek?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zgodnie z zaleceniami producenta lek należy podawać do 2 dni po ustąpieniu objawów choroby, zwykle leczenie trwa 5-14 dni. W tej konkretnej sytuacji należy przede wszystkim zastosować się do zaleceń alergologa, nie zalecane jest przyjmowanie preparatu "na własną rękę".